piątek, 5 lipca 2013

Miejsca niezwykłe

Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji pojechać do Szczecina to polecam Ci tegoroczne wakacje zaplanować tak, żebyś chociaż na jeden z weekendów mógł przyjechać do tego miasta.

Na pewno nie pożałujesz takiej wizyty, przede wszystkim jest to ogromne miasto z przepięknym portem oraz stoczniami. Oficjalnie uważa się, że Szczecin to stolica europejskiego jachtingu. Jeżeli będziesz miał odrobinę szczęścia to może udać Ci się zobaczyć tam elitarne żaglowce i ekskluzywne jachty.No i oczywiście nie może Cię zabraknąć w stoczni, jest to przepiękne i historyczne miejsce które bardzo wiele przetrwało. Pozostając w klimacie nadmorskim znanym miejscem są także „Wały szczecińskie”. Jest to miejsce spotkań wielu turystów i mieszkańców miasta.

A jeśli interesują Cię zabytki oraz związana z nimi historia to w Szczecinie z pewnością nie zabraknie takich miejsc. Będąc w tym mieście musisz zobaczyć między innymi: Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Siedmiu Płaszczy, Pomnik Króla Maciusia I, Bazylikę Jakuba Apostoła, Stary Ratusz, Pałac pod globusem i pomnik Adama Mickiewicza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz